Poznáme absolútneho víťaza 4. ročníka!

Čo je nové

Poznáme absolútneho víťaza 4. ročníka!

Absolútny víťaz štvrtého ročníka projektu „Viem, čo zjem“ je konečne známy! Ako už býva zvykom, triedy súťažili o hlavnú výhru v podobe finančného príspevku 500 eur na cvičebné pomôcky pre svoju školu. Príležitosti sa pritom mohli chopiť v dvoch dobrovoľných súťažiach. Aj napriek tomu, že v nich  zabodovalo veľké množstvo prihlásených tried, víťaz môže byť vždy len jeden.

Konkurencia bola aj tento rok veľká a body navyše mohli triedy získať v oboch súťažiach. Do prvej súťaže „Malí spisovatelia“ sa zapojilo celkom 36 škôl z rôznych kútov Slovenska, ktoré nám zaslali dokopy rovných 100 kreatívnych a častokrát aj vtipných príbehov na tému hygiena potravín. Aktívnu stránku zdravého životného štýlu podporila druhá pohybová súťaž „ Športová výzva – trénujeme doma“, ktorú pre nás vytvorili tréneri z FIT KIDS. Do tejto súťaže sa zapojilo 15 škôl. Tie nám aj napriek zrušenej kontaktnej výučbe zaslali 32 veľmi originálnych a častokrát aj úsmevných fotografií svojich obľúbených cvikov zo zábavnej športovej výzvy. Všetky zapojené školy tak mohli získať bonusové body navyše, ktoré miešali poradie jednotlivých tried. Pre ktorú z nich sa však táto zdravá, ale aj hravá etapa školského života skončila najlepšie?

Absolútnym víťazom tohtoročného ročníka projektu „Viem, čo zjem“ sa stáva
5.B zo Základnej školy P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote

Táto trieda sa umiestnila medzi tými najlepšími v oboch vyhlásených súťažiach. Dokopy nazbierali žiaci 5.B triedy krásnych 68 bodov a pre svoju školu tak získali hlavnú cenu v rámci celkového bodovania – 500 eur na cvičebné pomôcky. Vybrať spomedzi tak veľkého množstva tvorivých a originálnych príspevkov nebolo naozaj jednoduché a dlho sme si nad ich výberom lámali hlavu. Chceli by sme sa preto poďakovať všetkým triedam, ktoré vynaložili snahu, úsilie a vytvorili množstvo krásnych a nezabudnuteľných prác. Ďakujeme a výhercom srdečne gratulujeme!

Aktuálny bodový stav všetkých zapojených tried v súťažiach si môžete pozrieť tu: https://www.viemcozjem.sk/projekt/aktualny-pocet-bodov/