Súťaž "Moja rozcvička" rozhýbala žiakov

Čo je nové

Súťaž "Moja rozcvička" rozhýbala žiakov

Deťom chýba v dnešných dňoch nielen kontakt s rovesníkmi v škole, ale aj pohyb. Preto si projekt zdravej výživy „Viem, čo zjem“, ktorý už piaty rok prebieha na základných školách pod taktovkou Nestlé, pripravil pre žiakov súťaž, ktorá ich postavila zo stoličiek a motivovala cvičiť aj doma. Do súťaže sa zapojilo až 155 tried zo 78 škôl z celého Slovenska a opäť ukázali svoju kreativitu, no najmä to, že športovať ich skutočne baví.

Nedostatok pohybu a dlhé hodiny sedenia za počítačom môžu spôsobiť problémy s chrbticou. Rozcvička je ideálny spôsob, ako sa ponaťahovať, uvoľniť a dokonca aj odreagovať pri online vyučovaní. Úlohou žiakov v súťaži bolo preto zostaviť si vlastnú rozcvičku a zobraziť ju na plagáte, aby ich každý deň motivovala k pravidelnému pohybu. Do súťaže sa mohli zapojiť školy, ktoré sú súčasťou projektu zdravej výživy „Viem, čo zjem“ alebo si ho zaradili do učebných osnov ako voliteľný predmet.

Žiaci opäť popustili uzdu svojej fantázii a ohúrili nielen peknými kresbami či fotografiami, ale najmä originálnymi cvikmi a kreatívnym prevedením. Každá trieda mohla poslať do súťaže jeden súťažný príspevok – fotografiu plagátu, pričom celkovo sa tak zapojilo až 155 tried zo škôl z rôznych kútov Slovenska. Žiaci opäť ukázali, že išli do súťaže naplno, a práve preto bolo nesmierne ťažké vybrať tri najlepšie. Pri hodnotení porota posudzovala kreativitu a originalitu znázornenia a tiež výber cvikov. Každý jeden súťažný príspevok nás nesmierne potešil a výhercom srdečne gratulujeme! Triedy vyhrali pre svoju školu cvičebné pomôcky do telocvične školy: 1. miesto v hodnote 500 eur, 2. miesto v hodnote 200 eur, 3. miesto v hodnote 100 eur. 

1. miesto: ZŠ s MŠ, SNP 412, Stakčín (4. ročník)
2. miesto: ZŠ Pri Podlužianke 6, Levice (4.A.)
3. miesto: ZŠ Ulica Karpatská 803/11, Svidník (3. ročník)