Zapojte sa do súťaže „Zdravé a chutné ráno“

Čo je nové

Zapojte sa do súťaže „Zdravé a chutné ráno“

Triedy zapojené do projektu alebo voliteľného predmetu zbystrite pozornosť! V aktuálnom ročníku spúšťame súťaž s názvom „Zdravé a chutné ráno“. Hovorí sa, že raňajky sú základ a spolu s desiatou by nám mali dodať dostatok energie na celé dopoludnie. Častokrát sa nám však stáva, že ich pre nedostatok času vynecháme alebo zjeme len niečo narýchlo. Preto sme sa rozhodli priniesť súťaž, ktorá bude pre žiakov inšpiráciou, aby si každé ráno dopriali niečo zdravé, chutné a výživné.

Úlohou žiakov je vymyslieť svoj vlastný recept na zdravé raňajky alebo desiatu, ktorý bude spĺňať súťažou stanovené kritériá. Do súťaže bude zaradený len jeden reprezentatívny recept za triedu. Autor receptu, ktorý bude zaslaný do súťaže, napíše jeho postup a za pomoci rodičov alebo kamaráta pripravené jedlo odfotí. Zodpovedný pedagóg za projekt alebo voliteľný predmet „Viem, čo zjem“ na škole odošle prostredníctvom webovej stránky v sekcii „Pridaj recept“ jeden recept za každú triedu, ktorá sa bude chcieť do súťaže zapojiť.

Pravidlá súťaže:
1. Úlohou žiaka je ponúknuť zdravý recept, ktorý bude spĺňať nasledovné kritériá: časovo nenáročná príprava, pripravený zo zdravých a dostupných surovín, pestré zloženie. Žiaci nemajú pri vymýšľaní receptu žiadne ďalšie obmedzenia. Je ľubovoľné, či pôjde o slané alebo sladké jedlo. Recept by však mali zahŕňať tipy na zdravé raňajky alebo desiatu.
2. Každá zapojená trieda môže prihlásiť do súťaže len jeden recept za triedu (je na triedach, či recept vyberie kolektív alebo učiteľ). Do súťaže však môže vybratý recept prihlásiť iba kontaktná osoba, ktorá má prístup na webovú stránku „Viem, čo zjem“. Podklad – zoznam použitých surovín, prípravu jedla, fotografiu dodá žiak/autor vybratého receptu. Učiteľ/kontaktná osoba za školu prihlási recepty do súťaže tým, že ich odošle prostredníctvom webovej stránky www.viemcozjem.sk, kde po prihlásení získa prístup do sekcie „Pridaj recept“, kde okrem nahratia receptov vyplní potrebné údaje. Pridaný recept sa na stránke zobrazí po schválení administrátorom. http://www.viemcozjem.sk/recepty/pridaj-recept/
3. Tri najúspešnejšie triedy môžu v súťaži získať cenu pre svoju školu v podobe cvičebných pomôcok do telocvične školy v hodnote 500, 300 a 200 eur. 
4. Súťaž trvá od 25. apríla 2022 do 3. júna 2022. Súťaž bude vyhodnotená v júni 2022.
5. Účasť v súťaži je dobrovoľná.