Súťaž „Varíme spolu zdravo a chutne“ pozná svojich víťazov!

Čo je nové

Súťaž „Varíme spolu zdravo a chutne“ pozná svojich víťazov!

Súťaž „Varíme spolu zdravo a chutne“ pozná svojich víťazov!

Žiaci zapojení v programe Viem, čo zjem opäť zaujali svojou kreativitou a vedomosťami pri tvorbe  receptov plných zaujímavých chutí a farieb. Sme nadšení z toho, ako zúročujú svoje vedomosti, prekračujú hranice tradičnej kuchyne a objavujú zdravšie spôsoby stravovania. Spoločne tak v aktuálnej súťaži vytvorili rozmanitú zbierku zdravých jedál, ktorá môže inšpirovať ostatných k zdravšiemu stravovaniu.

Do súťaže „Varíme spolu zdravo a chutne“ sa zapojilo viac než 56 škôl z celého Slovenska, ktoré prihlásili až 87 súťažných receptov! Žiaci mali za úlohu vymyslieť recept vytvorený zo zdravých surovín.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým školám, žiakom a učiteľom, ktorí si dali snahu, recepty spoločne vytvorili a poslali do súťaže. Dostupné sú  na tejto stránke: https://www.viemcozjem.sk/recepty/sutazne-recepty/

Radi by sme Vám predstavili víťazov súťaže „Varíme spolu zdravo a chutne“:

  1. miesto – Základná škola Strážnická, Skalica, recept: Losos s batátovými hranolkami, farebným šalátom, kešu a chilli dipom
  2. miesto – Základná škola Nižný Klátov: Cuketový tatarák s cícerovými plackami
  3. miesto – Základná škola Milana Rúfusa, Závažná Poruba: Cviklové palacinky s tvarohom a banánom

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme! Triedy vyhrali pre svoju školu cvičebné pomôcky do telocvične školy: 1. miesto v hodnote 500 eur, 2. miesto v hodnote 300 eur, 3. miesto v hodnote 200 eur.