Vyhodnotenie 1. súťaže

Čo je nové

Vyhodnotenie 1. súťaže

Zabávame sa komiksom

A je to tu! Žiaci zapojení do prvej súťaže „Zabávame sa komiksom“ zbystrite pozornosť, poznáme totiž víťazov. Inšpiratívne diela malých tvorcov hodnotil známy dizajnér, grafik a ilustrátor Juraj Balogh.

Úloha prvej súťaže znela jasne – vytvoriť komiks s hlavnou postavou superhrdinu, ktorý naučí deti, ako sa zdravo stravovať. Až 184 tried z 55 zapojených škôl popustilo uzdu fantázii a ohúrilo zaujímavými príbehmi. Brokolicový muž, Mrkvoman, Super Hruška či Vitamínka Ninka, to všetko boli superhrdinovia, ktorí nielen svojou „zdravou silou“, ale častokrát aj humorom ukázali svetu, ako poraziť zloduchov ohrozujúcich zdravé stravovanie detí. Vybrať tie najlepšie diela nebolo vôbec jednoduché. Na túto neľahkú úlohu sa však podujal známy ilustrátor Juraj Balogh, ktorý určil finálnu desiatku. „Hodnotiť a vybrať tie najlepšie práce bol pre mňa zážitok. Keďže išlo o komiks, posudzoval som okrem stvárnenia aj námet a samotný príbeh. Niektoré boli naozaj skvostné,“ opísal hodnotenie komiksov ilustrátor Juraj Balogh.

Prvým desiatim triedam budú pripísane bonusové body, v závislosti od ich umiestnenia. Všetkým zapojeným triedam ďakujeme a výhercom srdečne gratulujeme! Pre triedy, ktoré sa neumiestnili v top desať, však ešte nie je nič stratené. Každá zapojená trieda, ktorá poslala komiks, automaticky získala 10 bodov. Tie sa pripíšu do celkového bodovania triedy o hlavnú cenu v celoročnej súťaži, ktorou je príspevok na cvičebné pomôcky v hodnote 500 eur. Ďalšie body budú môcť triedy získať v 2. súťaži alebo vlastnou aktivitou, a to zverejnením informácie o zapojení svojej školy do projektu v rámci regionálnych médií. 

Výhercovia: 
1. miesto – Základná škola Mokrohájska 3, Bratislava (+20 bodov – 4.A)
2. miesto – Základná škola s Materskou školou Jarná ulica 13, Poprad (+18 bodov – 3.B)
3. miesto – Základná škola M. Rázusa 3, Zvolen (+16 bodov – 6.C)
4. miesto – Základná škola M. R. Štefánika 51, Trebišov (+14 bodov – 6.A)
5. miesto – Základná škola Fábryho 44, Košice (+12 bodov – 4.A)
6. miesto – Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Gorazda, Prešov (+10 bodov – 3.A)
7. miesto – Základná škola Ul. Jána Bottu 27, Trnava (+8 bodov – 3.D)
8. miesto – Základná škola s materskou školou A. Kmeťa 1, Žiar nad Hronom (+6 bodov – 4.B)
9. miesto – Základná škola M. Rázusa 3, Zvolen (+4 body – 6.B)
10. miesto – Základná škola s Materskou školou Jarná ulica 13, Poprad (+2 body – 3.A)

Pozrite si bodový stav zapojených tried po 1. súťaži